Scoala Parohiala "Dumitru Staniloae"din Auckland

Hristos s-a Inaltat!

Scoala Parohiala
"Dumitru Staniloae"din Auckland si-a deschis portile duminica, 9 mai 2010.

Programul de desfasurare al activitatilor Scolii Parohiale este:

Duminica, intre orele 10:30 - 11:30

La Sfanta Biserica: 5 Alford Street, Waterview, Auckland, Noua Zeelanda.

Scoala Parohiala a debutat cu "Prima Ora de Religie" pregatita si prezentata de doamna preoteasa Delia Corpodean, bucurandu-ne de o participare activa din partea copiilor parohiei noastre si a parintilor acestora.

Temele pe care Scoala Parohiala le are in vedere, spre prezentare si abordare, in limba romana, sunt din domeniul religiei, al istoriei, al geografiei si al literaturii romane, urmand modelul scolilor parohiale ortodoxe romanesti.

Multumim celor care deja sunt implicati in acest proiect spre buna organizare si desfasurare a activitatii Scolii Parohiale!
Cei care doriti sa va alaturati si sa va implicati in acest proiect binecuvantat, spre folosul duhovnicesc al copiilor parohiei noastre, spre promovarea si afirmarea valorilor culturale, a spiritualitatii romanesti si a isoriei neamului nostru, va rugam sa luati legatura cu doamna preoteasa Delia Corpodean, coordonatoarea Scolii Parohiale "Dumitru Staniloae":

telefon: 02102279552
e-mail:  amtdelia_c@yahoo.com sau bisericaortodoxanz@yahoo.co.nz

"Lasati copiii sa vina la Mine si nu-i opriti ca a unora ca acestia este Imparatia Cerurilor!" (Matei 19:14).

Published in Biroul de presă al Episcopiei Ortodoxe Române a Australiei și Noii Zeelande, Friday, 14 May 2010

News and events